یک بار دور خورشید با شما عزیزان گشتیم، سعی کردیم که بهترینا رو بنویسیم، سعی کردیم که گفتهاتون رو بخونیم و بهتر شیم، سعی کردیم لیاقت زمان مهم شما رو داشته باشیم. جلب رضایت کاربران باهوش و تیزبین کار بسیار سختیه و این رقابت باعث شد که حتی یک روز هم نتونیم سر جای خود ساکن بایستیم و سعی کردیم هر چیزی رو که در توان داریم واسه بهبود کیفیت مطالب آموزشی خود به کار بگیریم. با ما همراه باشین تا ببینیم چقدر تونستید اهداف خود رو محقق کنیم و در سال دومِ چه جوری چه برنامه هایی واسه شما داریم.

 

موفقیتای سال اول

 • انتخاب به عنوان بهترین سایت سبک زندگی در جشنواره ی موبایل و وب ایران؛
 • بیشتر از ۸ میلیون بازدید کننده، ده ها میلیون بازدید از مقالات و رسیدن به رتبه ۲۴۹ الکسا در بین سایتای ایرونی؛
 • راه اندازی بخش chetor pro با ارائه واحدای درسی مختلف به شکل یک دانشگاه آنلاین؛
 • دو مرتبه بازطراحی کل رابط کاربری در صفحات خونه، موضوعات و صفحه مقاله و بهبود دائمی تجربه کاربری؛
 • رساندن سرعت بارگذاری صفحات به بالاترین سطح واسه بهبود تجربه کاربران؛
 • تولید بیشتر از ۱۵۰ ویدئوی آموزشی در شبکه های اجتماعی و در کانال تلگرام؛
 • ویدئو وایرال «فواید دوستی واسه سلامتی» که ده ها میلیون بار به وسیله شما عزیزان بازدید شد؛
 • راه اندازی یکی از بهترین مجموعه های محتوا در شبکه های اجتماعی تلگرام، فیسبوک و اینستاگرام؛
 • ۲۳ هزار دنبال کننده در کانال تلگرام و ۵۴ هزار دنبال کننده در فیسبوک ارمغان رضایت شما از محتوا و به اشتراک گذاری اون به وسیله شما عزیزان؛
 • ثبت نزدیک به ۱۵ هزار دیدگاه در مقالات از طرف شما که خود دلیل حضور فعال شما در کنار ما و اهمیت این موضوعه؛
 • تولید بیشتر از ۱۵۰۰ مقاله آموزشی در موردای مختلف از منابع معتبر.

ولی هیچ کدوم از اینا به اندازه بیان علاقه و رضایت شما که به شکل کامنت و حتی تلفنی مطرح کردین، واسه ما انرژی بخش نبوده. حمایت و رضایت شما واسه تک تک اعضای تیم ما نشونه مهمی بوده واسه اینکه در راه درست قرار داریم و هیچ هدفی بهتر از این نیس که بتونیم تغییری حتی کوچیک در زندگی بقیه بسازیم. امیدواریم با انتقادات و پیشنهادات با ارزش شما در سال دوم بهتر از امسال باشیم. پس نظرات خود رو از ما دریغ نکنین و اگه از مقاله یا پستی رضایت داشتین واسه حمایت از ما، اونو با دوستان تون به اشتراک بذارین تا ما هم بتونیم هر روز اثرگذارتر باشیم.

تیم چه جوری

یک سال از روز پراسترس پخش سایت چه جوری گذشت. تو این مدت افتخار همکاری با یکی از بهترین تیمای ایران رو داشتیم و واقعا به همشون افتخار می کنم. بهش کاربرای اهل مطالعه و فهیمی هم که از همون روزهای اول کنار ما بودن و به ما انرژی دادن هم افتخار می کنم که با مطالعه مقالات چندهزار کلمه ای همه ما رو متعجب کردن و ثابت کردن که ما ایرونیا با مطالعه بیگانه نیستیم. از همه اونهایی که افتخار دادن و مقالات ما رو با دوستاشون به اشتراک گذاشتن یا ما رو به بقیه معرفی کردن هم تشکر ویژه می کنم چون این تنها راه باقی موندن سایتای تولید کننده محتواست. واقعا خوشحالیم که به خاطر شما کاربرای فهمیده می تونیم سریعتر و قوی تر به راهمون ادامه بدیم.

آرزو والی

یک سال گذشت! ولی هنوز احتیاج به زمان زیادی واسه یادگیری و کسب تجربه داریم. انگار هنوز در روز اول شروع این کار هستیم. تموم سعی مون اینه که به اثرگذارترین کسی که می تونیم تبدیل شیم. همه بازخوردها، دیدگاه ها، ایمیلا و به اشتراک گذاریاتون با ارزش ترین محرکامون در طول این یک سال بوده. ممنونیم از شما واسه ایجاد فضایی که باعث افزایش انگیزه مون شده. بیایید با هم این فضا رو حفظ کنیم و گسترش بدیم.

اشکان قدیمی

«چه جوری» یک سال اول زندگیش رو با کلی محبت و صمیمیت همراهان و مخاطبای گرانقدرش گذروند، بازخوردهای ترش و شیرین آدمایی که چه جوری رو خوندن و بهش اهمیت دادن بهش جون داد و هر بار که به یه دوست معرفی شد یا توی جمعای صمیمی ازش تعریف شد، پروبال گرفت و جرئت پیدا کرد پیش بره و رشد کنه. لحظه به لحظه ش قشنگ بوده و الان بعد از یک سال با کلی افتخار و حس خوب به «چه جوری» و همراهان ارزشمندش نگاه می کنیم و دلمون می خواد همیشه کنارمون بمونین و توی بارور کردن این دوست یک ساله بهمون کمک کنین.

مریم ناصری

چه جوری فقط یک سایت آموزشی نیس…چه جوری تشکیل شده از هزاران تکه پازل که پشت هر تکه، تعداد آدمای زیادی نقشای مختلفی رو اجرا می کنن…و اما همراهان همیشگی و مخاطبین عزیزمون با مهر و علاقشون تکهای پازل رو کنار هم می چینند و تصویر زیبایی ایجاد می کنن…و اما این فقط شروع راهیه که قراره با همراهی همه شما تبدیل بشه به تصویر چند بعدی قشنگ و منحصربه فرد…جشن یک سالگی چه جوری بر همه شما مبارک!

طاهره فرهادی

چه جوری یک ساله شد یا ما بزرگ شدیم؟! من که فکر می کنم ما یاد گرفتیم و فهمیدیم…ما یادگرفتیم که چه جوری در کنار هم، بستری از علم و اندیشه رو که واسه ایرونی آباد و آزاد لازمه، بسازیم. ما یادگرفتیم که چه جوری واسه مخاطبی که تشنه ی دانستنه و بین انبوهی محتوای بی کیفیت پریشون و کلافهه، بنویسیم. ما یاد گرفتیم که چه جوری نگرانی ی پیشرفت و تعالی رو بفهمیم و پاسخی مناسب واسه اون پیدا کنیم… امروز انگیزه سعی بی معطلی مون رو همین بس که با یک کلیک، نام چه جوری در بین هزاران جست وجو می درخشه. حال در آستانه ی دومین سال درصددیم قوی تر از گذشته، با تولید محتوای فاخر فارسی، گنجینه ی مهم و جور واجور تری از ناشناختهای جهان رو به مخاطب ایرونی پیشکش کنیم.

همت بلند دار که مردها روزگار/ از همت بلند به جایی رسیدن.

شادی شیرازی

ما در این یک سال در چه جوری تمرین کردیم که با ساده، خلاصه، بی ابهام و بی پیرایه نویسیِ مطالب احترام خودمون، احترام زبون مادری مون و احترام مخاطبان مون رو پاس بداریم و ادامه این راه هم جز با همراهی و گرفتن بازخورد از شما دوستان و مخاطبان عزیزمون ممکن نمیشه. ای نهال آرزو، خوش زی که بار آورده ای…

بهدیس سلطانی

خدا زمین رو گرد آفرید تا به آدم بگه همون لحظه ای که فکر می کنی به آخر دنیا رسیده ای درست در نقطه شروع هستی. چه جوری یک ساله شد با همه سختیا که همه به عنوانای مختلف به دوش تک تک دوستان و همکارانم بود.

تولدمون مبارک.

افشین باقرزاده

یادگیری در چه جوری مثل یک اتوبان دو طرفه بود که هم یادگرفتیم و هم سعی کردیم چیزی که یاد گرفتیم رو انتقال بدیم و همین باعث شده که لذت روندن در این اتوبان سرسبز و دلنشین دو برابر بشه.

میلاد حمیدی

بعضی وقتا دوستانم بعضی از مطالب چه جوری رو، چه سایت چه کانال، واسه خودم فوروارد میکنن و با کلی هیجان میگن : «چه جالب، واقعا؟»؛ این حس یکی از بزرگترین لذتایی که تجربه کردم! امیدوارم که هر روز بتونیم با کمک هم، مردم خوبمون رو با مطالب فوق العاده متعجب کنیم و دنیایی از تازه ها رو با هم کشف کنیم…

راشین درویش

یک سال پیش که به تیم چه جوری ملحق شدم، بیشتر به خاطر «کار و کاسبی» بودنش بود؛ تا این فضا رو هم تست کرده باشم. توی جلسات مصاحبه همش به خودم می گفتم اینا میز پینگ پونگ و فوتبال دستی رو کجا میذارن پس؟ دو سه هفته که گذشت، فهمیدم که چه جوری با این کار و کاسبی الکیای دورهمی فرق داره. یه کم دیگه که گذشت فهمیدم اینجا فقط ادم حسابیای کاربلد رو توی تیم شون راه میدن (البته اینو روزی که «بله» رو ازشون شنیدم فهمیدم:). الانم که تیم چه جوری یک سالش شده (تازه دندون درآورده) هنوز خیلی مونده تا اون کارای خیلی خیلی بزرگش رو به آخرسر برسونه. خلاصه با همین فرمون اگه بریم جلو به امید خدا سال دیگه تولد «خوبی؟» و «چه خبر؟» و «بودی حالا» رو هم جشن می گیریم.

محمدعلی نصیری

چه جوری حاصل احساسات مثبت یک تیم نسبت به ایجاد کردن و بهتر شدن در مرور زمان بوده و در این یک سال، سعی کرده این احساسات سازنده رو به بقیه هم منتقل بکنه. احساساتی که واسه ایجاد شدن هر چیز مهم و خوب، لازم و لازمه.

اشکان شهیادی

همراهی با مخاطبان فهمیده و خون گرم چه جوری حس خیلی خوبی داره

اینکه بدونی تلاشت یه روزی، یه جایی، واسه کسی که حتی نمی شناسیش می تونه مفید باشه، یعنی خودِ خودِ زندگی..

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری یک مقاله بنویسیم؟

ممنون از همه مخاطبای دوست داشتنی چه جوری

رقیه محمدی

بزرگ ترین خوشی واسه من در یک سالِ گذشته فعالیت در چه جوری، این بوده که خودم رو بخشی از فرایندی دیدم که سعی می کرده محتوایی مهم رو در کمال دقت و صحت به مخاطب فارسی زبون برسونه. خوشحالم که درزمان این راه تونستم، به دلیل ی لطفی که شما خوانندگان به ما داشتین، نسبت به عملکردم رضایت داخلی داشته باشم. رضایت شما مطمئنا مهم ترین عامل در احساس خوشایندیه که امروز در تولد یک سالگی چه جوری تجربه می کنم.

سارا شهیدی

«این همه عاشق داری (ای) چه جوری!…چه جوری حسودی نکنم؟»:)))…امروز حتی شاعران عزیز هم با مخاطب قرار دادن «چه جوری» در وصفش مدیحه سرایی می کنن. بله… واقعیت اینه که دیدن متنا و ویدئوهای چه جوری در فضای مجازی یا مجاز فضایی ببخشین به هر حال استفاده از این ترکیب بعضی وقتا کمی سخت می شه؛ خلاصه بگم اشترک گذاری گسترده و دیدن مطالب چه جوری حتی در گروه هایی که فکرش رو هم نمی کنی نشون می ده که چه جوری نوپا راه درستی رو پیش گرفته و من واقعا خوشحالم که عضوی از این مجموعه هدفمند و کاربلد هستم و روزانه با دیدن دیدگاه ها و بازخوردها از مخاطبانی که با محبت و توجه خود ما رو همراهی می کنن، من رو بی آخر خوشحال و سرحال می کنه. چه جوری کوچیک امیدوارم ۱۲۰ ساله بشی.

نیلوفر شهدوست

چه جوری واسه من یه اتفاق تازه و متفاوت بود که هنوزم با گذشت یک سال برام همون قدر تازگی داره! امروز در مقایسه با روز اولی که کارم رو با تیم چه جوری شروع کردم، به ادامه راه با چجوریا مشتاق تر و مطمئن تر هستم. شکی نیس که هر روز از حضور صمیمانه ی شما مخاطبان مشتاق و اهل مطالعه انگیزه می گیرم و از استقبال گرم تون هیجان زده می شم. واسه تک تک اعضای تیم چه جوری و مخاطبان عزیزی که صمیمانه ما رو حمایت می کنین، سلامتی و پیروزی آرزو می کنم.

صدف دژآلود

درسته که خیلی راحت نمیشه در همه زمینه ها و بخشای مختلف، کتاب خواند و یاد گرفت ولی میشه با خوندن مقالاتی کوتاه و مفید، اطلاعات زیادی به دست آورد و به فردی بافرهنگ و آگاه تبدیل شد و این همون امکانیه که چه جوری واسه همه جفت و جور کرده. در سایت پربار و مفید چه جوری، ما هم پا به پای مخاطبان سایت، یاد گرفتیم و به دانسته های خود اضافه کردیم. یک سالگی چه جوری رو به همه دوستداران اون تبریک می گم و امیدورام که سالایی پر از موفقیت رو پیش رو داشته باشیم.

فاطمه زنگنه

چه جوری پر از تجربه های جالب و مطالب مفیده، تو یک سالی که گذشت هر بار با گذاشتن هر پست و هر نوشته خودمونم کلی چیزای جدید یاد گرفتیم. برام جالب بود که بعضی نوشته ها مورد توجه مخاطبان قرار می گرفت و من فهمیدم که حتی تندترین انتقادها هم می تونه سازنده باشه برام. امیدوارم دوستان و همراهان خوب چه جوری همیشه باهاش همراه باشن و با نظرات و پیشنهادات خوب شون ما رو همراهی کنن. واسه چه جوری و همه دوستای خوبم که زحمت کشیدن تو این مدت و همه خوانندها و همراهان عزیز آرزوی موفقیت و پیشرفت توأم با یادگیری رو دارم.

الهام صدوقی نیا

سوال سوال سوال

زندگی پر از سواله و پیدا کردن جواب اون سوالا حس ارضا کننده و سرخوشی آوری داره.

بعضی وقتا هم یه سوالایی هستن که خودمون هم نمی دونستیم باید اونها رو بپرسیم.

جواب این سوالا باعث می شه حالمون بهتر شه و حس بهتری داشته باشیم.

«چه جوری» تو این یه سال جواب خیلی سوالا رو داده.

خیلی کمک کرده حس کنیم هر روز داریم یه چیز جدید یاد می گیریم حتی اگه وقت نداریم یه کتاب سنگین و قطور رو توی بغلمون

بگیریم و بخونیم.

واسه من این حس یاد گرفتن هر روزه و همیشگی توی این یه سال خیلی عالی بوده.

تولدت مبارک چه جوری جون

ممنونم ازت!

الهام ناصری

مخاطب ایرونی، محتوای فارسی غنی می خواد …

در دنیای امروز، اینترنت دیگر حد و مرزی واسه علم باقی نگذاشتهه. در هر زمینه ای به اطلاعات احتیاج داشته باشین، خیلی راحت اونو جستجو می کنین و به چیزی که می خواید دست پیدا می کنین…

اما واسه مخاطب ایرونی، چند درصد از محتواهای تولید شده ی فارسی کیفیت بالایی دارن و می تونن احتیاج اونو برطرف کنن؟

یک ساله که چه جوری زاده شده. از اول هدفش تولید محتوای با کیفیت فارسی بوده و بازم در این راه به راه خود ادامه می ده. با همراهی مخاطبان فهمیده و دوست داشتنی که تک تک کلمات شون پر از انرژی مثبت واسه گردانندگان چه جوری هست، میره تا در تولید محتوای باارزش فارسی پیشگام باشه. به امید اون روز …

یک سالگی ات مبارک چه جوری!

بهاره رضاجو

روزی که خیلی اتفاقی با چه جوری آشنا شدم، هیچ ایده ای نداشتم که قراره این همکاری به کجا ختم بشه… ولی از روز اول فرق تیم چه جوری رو با بقیه حس کردم… تیمی که تک تک اعضاش در کنار هم هستن و به هم کمک می کنن تا همه به رشد برسن و مثل دوستانی صمیمی برات می مونن… ولی این تنها نکته مثبت نیس… وقتی به ارزش سایت چه جوری پی بردم که همراه با تموم مخاطبان من هم هر روز چیز جدیدی یاد گرفتم و مخاطب رو خیلی نزدیک به خودم حس کردم… و خوشحالم که در تولد ۱ سالگی چه جوری به موفق بودنش افتخار می کنم و امیدوارم که این همکاری هر روز قوی تر بشه…

میترا دانشور

من به قدمای کوچیک اما پیوسته باور دارم! قدم به قدم پیش رفتن و بهتر شدن… اما پیش از قدم برداشتن باید دونست. پیش از «عمل کردن» باید خبردار شد! بگذریم که آدمای نابلد و ناآگاه هم کم «عمل» نمی کنن!! اما اگه می خوایم به جاهای خوب برسیم باید بدونیم چه جوری! واسه اینکه تو زندگی و کار بهتر بشیم، حتی واسه اینکه خشگل تر بشیم یا چاق تر، اول باید بدونیم چه جوری! با کتاب خوندن، فیلم دیدن، سفر کردن، رفت و اومد کردن و گوش دادن می تونیم یاد بگیریم. در این میون، کافیه تو پیچ وخم دنیای مجازی گذرتون به «چه جوری» بخوره تا کلی یاد بگیرین!

من از «چه جوری» یاد می گیرم، از خوندن مطالب خودمونی اش لذت می برم، اما مهمتر از همه اینکه جزئی از روندی باشم که مردم رو آگاه تر می کنه، به ام حس خیلی خوبی می ده!! مهم نیس بخوایم لاغر بشیم یا از حق و حقوق مون موقع بستن قرارداد دفاع کنیم، مهم اینکه که فقط رو حساب تبلیغ فلان کانال و حرف بقیه که با «می گن»ها، «شنیدم»هاشون می خوان به ما کمک کنن، عمل نکنیم. اینکه «چه جوری» پایه محکم تری واسه «عمل» ما جفت و جور می کنه خیلی خوبه! از اینکه تو این مدت کنار خیلیای دیگه من هم یه کوچولو در این پایه ریزی سهم داشتم، خوشحالم!!

الناز طرزمنی

یک سال آینده

یک سال آینده قراره سالی پر از اتفاقات خوب واسه همه باشه. تموم اعضای تیم چه جوری در سعی هستن که در سال جدید بتونن اهداف بزرگتری رو نشونه روند و با حمایت شما و سعی بی معطلی ی خود، اون اهداف رو به حقیقت تبدیل کنن. افزایش تعداد بازدیدکنندگان به میزان بیشتر از دو برابر و افزایش تعداد مطالب تولیدشده به میزان بیشتر از ۵۰ درصد، افزایش کیفیت مطالب جدید و مطالب گذشته به شکل دائمی، از نمونه این اهداف واسه سال آینده هستن.

این اهداف تنها با حمایت شما محقق میشه. حمایتی که شما عزیزان خیلی راحت می تونین با ارائه نظرات و پیشنهادات و معرفی مقالاتی که دوست داشته اید به دوستان تون، به ما هدیه بدین. نه تنها چه جوری، بلکه هر سایت فارسی زبون دیگری که واسه تولید محتوای اصیل سعی می کنه نیازمند حمایت شماس.

ما افتخار می کنیم به داشتن کاربرانی که مقالات آموزشی ما رو با دقت مطالعه می کنن، افتخار می کنیم به کاربرانی که هزاران ایده و پیشنهاد و انتقاد رو در طول سال به ما انتقال دادن و به ما کمک کردن که خدمات خود رو بهبود بدیم و اشکالات خود رو کم کم برطرف کنیم. امیدواریم در سال جدید هم از این لطف بی نصیب نمانیم.

سپاس بسیار از اینکه در این یک سال همراه ما بودین، یک بار دیگر هم ما رو مورد لطف خود قرار بدین و تجربه همراهی تون رو با چه جوری در بخش نظرات با ما در بین بذارین.

دسته‌ها: آموزشی